ورزشی

یورو ۲۰۲۴؛ رستگاری پرتغال در دقیقه ۹۲ با تعویض طلایی / گرجستان بدون گولسیانی باخت

رستگاری پرتغال در دقیقه ۹۲ با تعویض طلایی در شب رکورد شکنی تاریخی رونالدو

تیم پرتغال در نخستین دیدار خود در یورو۲۰۲۴ موفق به شکست جمهوری چک شد.

به گزارش ایرنا، در دیدار پایانی دور نخست مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ از گروه ششم این رقابت‌ها از ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته تیم ملی فوتبال پرتغال از گروه ششم این رقابت‌ها در ورزشگاه ردبول آرنا با قضاوت مارکو گایدا به مصاف تیم ملی جمهوری چک رفت.

نکته جالب توجه در خصوص این بازی حضور کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی برای ششمین بار در رقابت‌های جام ملت‌های اروپاست که در نوع خود یک رکورد ویژه و جالب توجه تلقی می‌شود.

نیمه نخست بازی در نهایت بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید و دو تیم راهی رختکن شدند.

با شروع نیمه دوم و در دقیقه ۶۲ لوکاس پروود موفق شد گل نخست چک را وارد دروازه پرتغال کند. این برتری تنها ۷ دقیقه دوام داشت و روبین هراناک به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا بازی یک بر یک شود.

دقیقه ۹۲ در شرایطی می‌رفت بازی با نتیجه یک بر یک پایان یابد فرانسیسکو کونسیسائو که در دقیقه ۹۰ وارد میدان شد گل برتری پرتغال به ثمر رساند تا تعویض طلایی این تیم لقب بگیرد.

ترکیب اولیه تیم ملی پرتغال: دیه‌گو کاستا، پپه، دالوت، روبن دیاس، کانسلو، برناردو سیلوا، برونو فرناندس، ویتینیا، نونو مندس، رونالدو، لیائو.

سرمربی: روبرتو مارتینز

ترکیب اولیه تیم ملی جمهوری چک: استانک، کریسی، هراناچ، هولش، دودرا، پرووود، سوچک، شولک، کوفال، کوچتا، شیک.

سرمربی: ایوان هاشک

ترکیه با برد استارت زد / گرجستان بدون گولسیانی باخت

ترکیه در ادامه رقابت‎‌های مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ توانست گرجستان را شکست دهد.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت‌های دور گروهی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ و در چارجوب دیدارهای گروه F، از ساعت ۱۹:۳۰ شب گذشته تیم‌های ترکیه و گرجستان به مصاف هم رفتند که ترکیه سه بر یک برنده شد.

ترکیه به دنبال اعاده حیثیت در یورو بود و در سوی دیگر گرجستانی‌ها هم در اولین حضورشان به دنبال ثبت یک نتیجه قابل قبول بودند. گرجستان در حالی مقابل ترکیه به میدان رفت که گیورگی گولسیانی، مدافع پرسپولیس از روی نیمکت شاهد اولین دیدار تیم ملی کشورش در مرحله نهایی یورو بود.

بازی با برتری نسبی ترکیه آغاز شد و این تیم در دقیقه ۲۵ توسط مرت مولدور به گل رسید و یک بر صفر از گرجستان پیش افتاد. در دقیقه ۲۷ ترکیه با ضربه کنان ییلدیز بار دیگر دروازه گرجستان را باز کرد اما این گل پس از بازبینی توسط کمک داور ویدئویی مردود اعلام شد تا اختلاف همان یک گل باقی بماند.

گرجستان پس از دریافت گل رو به جلوتر بازی کرد و گئورگ میکائوتادزه در دقیقه ۳۲ گل مساوی را وارد دروازه ترکیه کرد. نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، ترکیه برای زدن گل دوم و دوباره پیش‌افتادن سعی در فشار روی دروازه گرجستان داشت و در دقیقه ۶۵، آردا گولر توانست ترکیه را به گل دوم برساند تا شاگردان وینچنزو مونتالا دوباره پیش باشند.

در ادامه حملات گرجستان برای به تساوی کشاندن دوباره مسابقه نتیجه‌ای در برنداشت و کرم آکتورکوغلو در دقیقه ۷+۹۰ گل سوم ترکیه را هم به ثمر رساند تا در نهایت ترکیه با نتیجه ۳ بر یک گرجستان را شکست دهد و قدم اول را با برد بردارد.

در دیگر گروه F، از ساعت ۲۲:۳۰، پرتغال و چک با هم روبه‌رو می‌شوند تا دور نخست مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ به پایان برسد.

ترکیب اولیه تیم ملی ترکیه: گونوک، آک آیدین، کوکچو، گولر، چالهان اوعلو، بارداکچی، مولدور، یلدز، کادی اوعلو، یلماز و آیهان

سرمربی: وینچنزو مونتلا

ترکیب اولیه تیم ملی گرجستان: مامارداشویلی، کاکابادزه، دوالی، کاشیا، کویرکولیا، کوکاراشویلی، کواراتسخلیا، چاکوتادزه، میکوابیشویلی، سیتایشویلی و میکائوتادزه

سرمربی: ویلی سانیول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا