بین‌المللسیاسی

تداوم حملات شدید اسراییل به رفح / شنیده شدن صدای انفجارهای قوی

منابع خبری از تداوم حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند.

به گزارش ایرنا، خبرنگار الجزیره از شهادت ۶۳ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر از آوارگان و کودکان بر اثر حملات رژیم اسراییل به منازل و مساجد در رفح خبر داد.

این در حالی است که آمبولانس ها در حال انتقال پیکر شهدا و افراد زخمی به بیمارستان‌های شهر رفح هستند.

از سوی دیگر، هلال احمر فلسطین از حملات شدید به منازل مسکونی در رفح خبر داد.

صدای انفجارهای قوی در شهر رفح شنیده می شود.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین به منطقه الشابوره در جنوب نوار غزه حملاتی انجام دادند.

منابع فلسطینی از حملات رژیم صهیونیستی به منزلی در منطقه البرکه در جنوب دیرالبلح در مرکز نوار غزه هم خبر دادند که بر اثر آن شماری شهید و زخمی شدند.

برخی منابع شمار شهدای این حمله را ۱۰ نفر اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، یک مسجد از سوی صهیونیست‌ها در این منطقه هدف قرار گرفته و شبکه الاقصی اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مجددا حملات هوایی به شهر رفح در جنوب نوار غزه را از سرگرفته است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بتازگی اعلام کرده که طی روزهای آتی حمله گسترده ای به منطقه رفح انجام خواهد داد؛ منطقه ای که بیش از یک میلیون آواره در آن حضور دارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هم با اشاره به جنایت امروز رژیم صهیونیستی در رفح تاکید کرد که دولت آمریکا و شخص جو بایدن رئیس جمهور این کشور با دادن چراغ سبز به نخست وزیر این رژیم و حمایت مالی و نظامی از آن، در این جنایات شریک است.

این جنبش در بیانیه ای تاکید کرد: با توجه به وضعیت اسف بار شهر رفح که نزدیک به یک میلیون و چهارصد هزار فلسطینی را در خود جای داده و خیابان های آن به اردوگاه های آوارگان بدل شده، حمله ارتش صهیونیستی به این شهر، یک جنایت چند جانبه و پافشاری بر نسل کشی و کوچ اجباری و گسترش دامنه جنایت علیه ملت ماست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا