ارامنه اصفهان و جنوب ایرانایران

ادای احترام استاندار اصفهان به شهدای ارامنه و دیدار با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران

استاندار اصفهان به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) وآغاز سال نو میلادی، در یادمان شهدای ارامنه حضور یافت و پس از آن در کلیسای وانک با اسقف سیپان کاشجیان، پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و اعضای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، امروز (شنبه، بیست و سوم دی ماه)، به مناسبت ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال نوی میلادی در آرامستان ارامنه اصفهان حضور یافت و به مقام شامخ شهیدان ارامنه که در ۸ سال دفاع مقدس از کیان ایران اسلامی دفاع کردند، ادای احترام کرد.

وی در ادامه در کلیسای وانک حضور یافت و با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و اعضای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این دیدار ضمن تبریک سال نوی میلادی و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) گفت: لحظاتی که برای ادای احترام شهدای ارامنه حضور یافتم برای من لحظات ماندگاری بود.

وی ادامه داد: یکی از جلوه‌های موّدت و دوستی مردم ما در دوران دفاع مقدس رقم خورد که تمامی هموطنان برای دفاع از این مرز و بوم وارد یک دفاع مقدس شدند.

استاندار اصفهان بیان کرد: جانفشانی شهیدان والامقام سبب شد تا امروز مردم ما با امنیت و آرامش در کنار هم زندگی کنند.

دکتر مرتضوی افزود: از این رو گرامیداشت یاد شهدا و توجه به خانواده ایشان بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: در دنیا شاهد هستیم که کشورهای جهان سلطه مادام در حال جنگ افروزی هستند و اگر جانفشانی فرزندان ایران نبود ما نیز درگیر جنگ‌های بسیاری بودیم.

استاندار اصفهان اظهار کرد: امیدواریم شهدای ارامنه در کنار سایر شهیدان با انبیاء الهی محشور شوند.

دکتر مرتضوی ضمن اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال‌جاری، گفت: امیدوارم هموطنان ارامنه نیز با حضور در انتخابات نقش دیگری از همبستگی و اتحاد را رقم بزنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا