ارمنستاناقتصادیایران

امضای توافقنامه همکاری چهارجانبه با رویکرد ایجاد خط پروازی بین جزیره کیش و ایروان

توافقنامه همکاری چهارجانبه با رویکرد ایجاد خط پروازی بین جزیره کیش و ایروان با هدف توسعه روابط گردشگری امضا شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما کیش، توافقنامه همکاری توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی، تجاری، گردشگری و سرمایه گذاری بین کیش و ارمنستان، با رویکرد توسعه مشارکت‌های بخش خصوصی به امضا رسید.

سازمان منطقه آزاد کیش و اتاق بازرگانی ارمنستان با هدف سفر و آشنایی تور اپراتور‌های ارمنستان با کیش این توافقنامه را امضا کردند.

هیئت ۱۲ نفری از فعالان اقتصادی و گردشگری ارمنستان پس از تفاهم نامه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در سفر شهریور امسال به ارمنستان به همراه لیلیا گئورگیان مشاور رییس اتاق بازرگانی و موسس سازمان زنان کارآفرین ارمنستان و معاون بازرگانی “شرکت هواپیمایی ارمنی با هدف افزایش بررسی راه‌های افزایش روابط و همکاری‌های چند جانبه به جزیره کیش سفر کردند.

همکاری در خصوص توسعه روابط گردشگری کیش و ارمنستان با استفاده از ظرفیت‌های مشترک، توافقنامه با رویکرد ایجاد خط پروازی میان کیش و ایروان از بهار سال آینده، ایجاد زمینه توسعه سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی ارمنستان در کیش با هدف معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم ارمنستان، ایجاد زمینه معرفی و تبلیغات کیش به عنوان یک مقصد گردشگری در ارمنستان و فراهم آوری توسعه تجارت میان ایران و ارمنستان با محوریت جزیره کیش از محور‌های مهم این توافقنامه است.

همکاری برای برگزاری رویداد‌ها با هدف جذب گردشگران ارمنستان به کیش شامل سمینار، همایش، نمایشگاه و دوره‌های آموزشی تخصصی از دیگر موضوعات این توافقنامه است.

 

رحیم سرهنگی : جذب گردشگر خارجی، توسعه و رونق کیش را به همراه دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از جذب گردشگر خارجی به عنوان عامل ارتقا کیفیت خدمات مراکز گردشگری در جزیره کیش یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در جلسه امضا توافقنامه همکاری توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی، تجاری، گردشگری و سرمایه گذاری بین کیش و ارمنستان و ایجاد خط پروازی بین کیش و ایروان تاکید کرد: گردشگری به‌عنوان یک منبع درآمد در تجارت جهانی و عامل مهمی در تنظیم تراز پرداخت‌ها و ارزآوری است ازاینرو برای رشد و توسعه کیش، باید بر روی جذب گردشگر خارجی متمرکز شویم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که صنعت گردشگری یکی از پربازده‌ترین صنایع در کشورهای مختلف بوده و نقش بسیار مهمی در رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال ایفا می‌کند؛ خاطر نشان کرد: شناسایی ذائقه و ویژگی‌های گردشگر خارجی و آماده سازی محیط و بستر های مناسب برای حضور گردشگر و ارائه خدمات شایسته و ممتاز به آنان، راهگشای رونق گردشگری در جزیره کیش است.وی با اشاره به حضور گردشگران عراقی در جزیره کیش، از امضا توافقنامه گردشگری با آموزش و پرورش عمان برای حضور معلمان این کشور در کیش خبر داد و در از تمامی جوامع صنوف کیش و مراکز گردشگری خواست با ارائه خدمات مناسب و در سطح جهانی، در ایجاد تصویر مناسب از کیش در بین گردشگران خارجی بکوشند و در شناسایی این منطقه به عنوان یک مقصد جدید برای گردشگران خارجی نقش آفرینی کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از توافق های انجام شده در خصوص برقراری خط پروازی ایروان – کیش و حضور گردشگران ارمنستانی در این منطقه خاطر نشان کرد: رونق اقتصادی کیش، افزایش سرمایه گذاری و گسترش کسب وکار نیازمند توسعه گردشگری باکیفیت است و در این میان جزیره کیش با دارا بودن مراکز اقامتی و پذیرایی و گردشگری ممتاز و در سطح جهانی، در یک دوره پیوسته و به صورت مرحله ای پذیرایی گردشگر خارجی خواهد بود.

رحیم سرهنگی برگزاری رویدادهای جذاب همچون سمینارها، همایش ها، نمایشگاه ها و دوره های آموزشی تخصصی با هدف جذب گردشگر خارجی به جزیره کیش را بسیار مهم و حایز اهمیت دانست و بر نقش غیر قابل انکار بخش خصوصی در تکمیل زنجیره گردشگری تاکید کرد.

بر اساس این گزارش توافقنامه همکاری توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی، تجاری، گردشگری و سرمایه گذاری بین کیش و ارمنستان، با رویکرد توسعه مشارکت های بخش خصوصی منعقد شد.

گفتنی است همکاری طرفین در خصوص توسعه روابط گردشگری میان کیش و ارمنستان با استفاده از ظرفیت های طرفین، توافقنامه با رویکرد ایجاد خط پروازی میان کیش و ایروان، ایجاد زمینه توسعه سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی ارمنستان در کیش با هدف معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم ارمنستان، ایجاد زمینه معرفی و تبلیغات کیش به عنوان یک مقصد گردشگری در ارمنستان و فراهم آوری توسعه تجارت میان ایران و ارمنستان با محوریت جزیره کیش از جمله محورهای مهم این توافقنامه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا