ارامنه تهران و شمال ایرانایران

تجدید میثاق رهبران و پیروان ادیان الهی با آرمان‌های حضرت امام (ره)

رهبران و پیروان ادیان الهی با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش ایرنا، جمعی از نمایندگان پیروان ادیان الهی ارامنه، آشوریان، کلیمیان و زرتشتیان عصر روز گذشته و در آستانه سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند و ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی دیدار کردند.

«حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی» طی این دیدار اظهار کرد: خداوند در یکی از آیات قرآن می‌فرماید «آنچه به سوی تو وحی کردیم و آنچه ابراهیم و موسی و عیسی را بدان سفارش نمودیم آن بود که دین را به پا دارید و در آن دچار تفرقه نشوید، آنچه مردم را بدان دعوت می‌کنی بر مشرکان سنگین است»؛ در سوره «اعلی» نیز تعبیری وجود دارد که می‌فرماید، «به راستی رستگار شد آنکس که خود را از پلیدی‌ها پاک گردانید».

یادگار امام با اشاره به مواضع صریح رهبر کلیمیان ایران در جریان جنگ اخیر غزه نیز تأکید کرد: ظلم ملیت و دین ندارد؛ هرکس ظلم کند بد است و باید آن را محکوم کرد؛ «امام صادق(ع) به یکی از اصحاب خود گفتند، کار بد از همه بدتر است و از شما بدتر و کار خوب از همه خوب‌تر است؛ اما از شما خوبتر» از همین رو اگر خود را پیرو پیامبر اسلام(ص)، یهود و یا عیسوی بدانیم و ظلم کنیم، بدتر است.

وی در پایان افزود: باید برای حفظ گوهر ناب پیام پیامبران که گوهری الهی است، تلاش کنیم؛ اگر پیامبران را از تاریخ بشر بگیریم، تاریخ هیچ جای تفاخر ندارد زیرا پیامبران هستند که انسان‌ها را بالا می‌کشند.

آیت الله رئیسی و شهیدان خدمت در راه امام و شاگردان ایشان بودند

در این مراسم خاخام یونس حمامی به سخنرانی پرداخت و گفت: ۳۵ سال از رحلت امام راحل می‌گذرد. اما با شیوه رفتار امام و با تقوا می‌توان در راه خدا قدم برداشت و غیر از خدا نترسیم. ملت‌ها با همین دیدگاه امام قدم برمی‌دارند.

وی خاطر نشان کرد: راه حضرت امام فراگیر بود و تمام پیروان با توجه به سیره و عشق به امام به مردم خدمت گذاری می‌کنند. آیت الله رئیسی و شهیدان خدمت در راه امام و شاگردان ایشان بودند.

کشیش گریگوریس نرسسیان نماینده ارامنه که از سوی اسقف اعظم حضور داشت، گفت: بسیاری از پدران ما همشهری و همسایه حضرت امام بودند و شهادت می‌دهند ایشان فردی مومن، مقید به فرامین دین اسلام بود. هر کسی که مقید به دین خود و امام باشد، مطمئنا به تمام ادیان احترام می‌گذارد و مورد احترام تمام اقشار قرار می‌گیرد. رابطه‌ امام با همسایگان ارمنی به صورتی بود که، وقتی به ایران آمدند به دنبال همسایه ارامنه خود بودند و امام هرگز همسایگان خود را فراموش نکردند و این یکی از دستورالعمل‌های انجیل است.

موبد زرتشتیان در ادامه این دیدار، گفت: جان آدمی فانی و از بین رفتنی است. این راه آدمی است که جاودانه می‌ماند. راهی که ۴۵ سال پیش آغاز شد و تک تک ما به عنوان مردم این سرزمین موظف هستیم از این راه صیانت کنیم. هفته گذشته پیروان راستین راه امام را از دست دادیم. اگر ما به هدف خود ایمان داشته باشیم، پایبندی به تعهدات ما را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا