ارامنه تهران و شمال ایرانایران

شاوردیان با اشاره به سخنرانی رئیسی در ریاض: پیشنهادات رئیس‌جمهور در اجلاس ریاض سازنده بود

نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در اجلاس ریاض گفت: پیشنهادات ده‌گانه رئیس‌جمهور سازنده بود و مطمئنا کشورهای اسلامی و سایر کشورهای مخالف رژیم صهیونیستی به این پیشنهادات توجه خاصی کرده و همراهی می‌کنند.

آرا شاوردیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی درباره جنگ غزه اظهار کرد: دولت سیزدهم دیپلماسی فعالی در منطقه با کشورهای همسایه در پیش گرفته است؛ نمونه آن عضویت ایران در شانگهای و بریکس و تعامل و همکاری خوب با کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایه است.

وی اضافه کرد: روز شنبه نیز رئیس جمهور در اجلاس ریاض شرکت کرد تا درباره جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی صحبت کند آن هم در شرایطی که آمریکا با استفاده از حق وتو اجازه نمی‌دهد تحریم‌هایی علیه رژیم صهیونیستی در شورای امنیت تصویب شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از این‌که خروجی اجلاس ریاض و تلاش کشورهای اسلامی منجر به تصویب قطعنامه‌ای علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل شود، گفت: باید تلاش‌های بین‌المللی در راستای تحریم رژیم صهیونیستی و پایان جنایاتش در غزه باشد، جنایاتی که بر اثر آن کودکان و زنان و غیرنظامیان بی‌گناه به شهادت رسیدند. باید جلوی حملات مرگبار رژیم صهیونیستی در غزه را گرفت و آتش بس فوری برقرار شود.

شاوردیان با تاکید بر این‌که ایران همواره پرچم‌دار دفاع از مظلومان بوده است، تصریح کرد: ما با همراه کردن کشورهای اسلامی و سایر کشورهای حامی مظلومان و مستضعفان می‌توانیم شرایط را به سمتی برده که در سازمان ملل قطعنامه‌ای علیه رژیم صهیونیستی تصویب شده و این رژیم کودک‌کش وادار به آتش بس و عدم بمباران در غزه شود.

وی در پایان بیان کرد: در همین راستا پیشنهادات ده‌گانه رئیس جمهور سازنده بود و مطمئنا کشورهای اسلامی و سایر کشورهای مخالف رژیم صهیونیستی به این پیشنهادات توجه خاصی خواهند کرد تا در کنار دیپلماسی خوب دولت این پیشنهادات عملیاتی شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا