ایران

اسلامی در واکنش به ادعای آژانس در خصوص سرعت بخشی ایران به غنی سازی اورانیوم: فعالیت های ما طبق چارچوب و ضوابط انجام می گیرد

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه طرف مقابل تلاش می‌کند فضای دیگری را ایجاد کند و افکار عمومی را از سمت غزه به سمت ایران متوجه کند، گفت: ما کار جدیدی نداشتیم و همان فعالیت جاری ما هست که طبق چارچوب و ضوابط در حال انجام شدن است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، محمد اسلامی چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در واکنش به ادعای آژانس در خصوص سرعت بخشی ایران به غنی سازی اورانیوم اظهارداشت: حرفی که طرف مقابل مطرح کرده صحبت تازه‌ای نیست و بیشتر یک جنجال رسانه‌ای است، با توجه به شرایط سیاسی و وضعیتی که در غزه برای طرف مقابل پیش آمده آنها تلاش می‌کنند تا فضای دیگری را ایجاد کنند و افکار عمومی را از سمت غزه به سمت ایران متوجه کنند.

وی گفت: در واقع مشخص است که آنها با چه اهدافی دارند این قبیل کارها را انجام می‌دهند، مردم عزیز مستحضر باشند که ما کار جدیدی نداشتیم و همان فعالیت جاری ما هست که طبق چارچوب و ضوابط در حال انجام شدن است.

اسلامی در واکنش به ابراز نگرانی کاخ سفید برای غنی سازی ۶۰ درصدی ایران، بیان کرد: ما همان غنای ۶۰ درصد را تولید می کردیم، نه کاری را تغییر دادیم و نه ظرفیت جدیدی ایجاد کردیم. این یک هیاهوی رسانه ای است که معمولا کاخ سفید و رژیم صهیونیستی برای فضاسازی از این عبارت ها استفاده می کنند تا فشار افکار عمومی دنیا را از جرم و جنایتی که در غزه انجام می دهند، کم کنند. با طرح این موضوعات تلاش دارند تا توجه را از روی غزه برداشته و متوجه ایران کنند اما تاثیری هم نخواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: بیماران دیابتی عزیز ما زمانی که دچار زخم می شوند، خیلی رنج می‌برند و حتی گاهی این زخم به حدی پیشروی می کند که به قطع عضو می رسد. با پلاسمای سرد و پلاسماتراپی که انجام می شود این زخم ها بهبود می یابد و آن رنج و درد خانواده هایی که این بیماران را دارند، از بین می رود. ما قول داده ایم که این را در سطح کشور گسترش دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا